logo


+421 911 557 728
mmpharma@mmpharma.eu

logo


→  +421 911 557 728
→  mmpharma@mmpharma.eu
5.webp

 

Katétre na odsávanie ku prístroju

Katétre na odsávanie ku prístroju sú špeciálne sondy alebo hadičky, ktoré sa používajú v spojení s odsávacími prístrojmi na odstraňovanie hlienu a sekretov z dýchacích ciest pacienta. Tieto katétre sú určené na vloženie do tracheostomie (tracheálnej kanyle) alebo do ústnej dutiny pacienta, aby sa zabezpečilo odsávanie nahromadeného hlienu a zlepšila dýchacia funkcia.

Fungovanie katétrov na odsávanie: Katétre na odsávanie sú pripojené k odsávacím prístrojom prostredníctvom hadičiek a sú obvykle vyrobené z mäkkých a pružných materiálov, aby minimalizovali podráždenie dýchacích ciest a zabezpečili bezpečné použitie. Sondy sa opatrne vkladajú do tracheostomie alebo ústnej dutiny pacienta a sú následne pripojené k odsávaciemu prístroju.

Keď odsávací prístroj začne fungovať, vytvára podtlak, ktorý zabezpečuje odsávanie hlienu a sekretov z dýchacích ciest pacienta. Týmto spôsobom sa odstraňuje nahromadený hlien, čo pomáha zlepšiť dýchanie a prevencia komplikácií spojených s hlienu v dýchacích cestách.

Typy katétrov na odsávanie: Existuje viacero typov katétrov na odsávanie, ktoré sa líšia veľkosťou a tvarom. Voľba správneho typu katétra závisí od individuálnych potrieb pacienta a od miesta, kde bude katéter vložený (tracheostómia alebo ústna dutina).

Výhody katétrov na odsávanie:

  • Pomáhajú odstraňovať hlien a sekrety z dýchacích ciest, čo zlepšuje dýchanie pacienta.
  • Minimalizujú riziko komplikácií spojených s nahromadeným hlienom, ako sú infekcie pľúc alebo zápaly dýchacích ciest.
  • Sú hygienické a bezpečné na použitie, pretože sú jednorazové alebo ľahko sterilizovateľné.

Katétre na odsávanie ku prístroju sú dôležitou súčasťou respiračnej starostlivosti u pacientov s dýchacími problémami, ktorí potrebujú pomoc s odstraňovaním hlienu a sekretov z dýchacích ciest. Správne použitie a sterilita katétrov sú kľúčové pre účinné odsávanie a minimalizáciu rizika komplikácií.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

check ssl certificate cloudflare status
created by: Marek Sarvas